PRIEBEH SPLAVU

01
 
AKO BY MAL PREBIEHAŤ SPLAV

Po objednaní Vám dopravíme člny a príslušenstvo na Vami určené miesto v dohodnutom čase. Zaplatíte za prenájom člna a výstroje, prípadne zálohu a hurá na vodu. Po ukončení splavu zavoláte na telefónne číslo 0903 960 643 a my si prídeme vyzdvihnúť lode. V cene dopravy je zahrnutá preprava max. 3 osôb. V prípade väčšieho počtu vodákov sa nám osvedčil systém, kde dopravíme k autám len vodičov, ktorí sa potom zastavia po ostatných rekreantov.

 
02
 
Kto môže splavOVAŤ

Rafting je dobrodružný spôsob, ako objavovať krásnu prírodu a môžete si ho vychutnávať s rodinou alebo priateľmi. Na splav nepotrebujete špeciálny tréning, ale určite nie je zlý nápad urobiť si predtým prípravu. Každý účastník splavu obdrží záchrannú vestu. Výstroj máme pripravenú aj pre menšie deti.

 
 
03
 
ČO SI ZOBRAŤ SO SEBOU

Ak plánujete splavovanie s rodinou, priateľmi či ako teambuildingovú aktivitu, určite ste sa oblečte športovo a podľa počasia. Na nohy športovú obuv a nie šľapky. Pri zahájení splavu dostanete vodotesné barely, do ktorých je potrebné zbaliť všetky veci, ako sú suché veci na prezlečenie prípadne mobily, fotoaparáty, atď. Treba rátať aj so zmenou počasia a preto nezbudnite na pršiplášť. Stan a spací vak, pokiaľ idete na viacdňový splav. Na rieke Hron sa neskryjete pred slnkom a otravným hmyzom, preto sú vhodné veci ako: čiapka, slnečné okuliare, opaľovací krém a repelent. Ak dôjde k vypadnutiu z raftu, nemusíte byť plavec. Správnou technikou je ležať na chrbte a čakať, kým vás sprievodca chytí.

 
 
04
 
AKO SI SPRÁVNE VYBRAŤ ČLN

Pre začiatočníkov: 6 až 7 miestny raft HOBIT 400, ktorý je navrhnutý a vyrobený ako rýchly, priestranný a ľahký raft určený pre rekreačnú plavbu na našich riekach. Pre tých skúsenejších máme pripravené nafukovacie kanoe.

 
 
05
 
KDE MÔŽEM ZAČAŤ A KDE UKONČIŤ PLAVBU

Obvyklý štart je Brezno, Chvatimech, Nemecká a Medzibrod. Obvyklý záver jednodňového splavu je v Lučatíne, Slovenskej Lupči, Šalkovej a Banskej Bystrici. Pri viacdňovom výlete je to Zvolen, Budča, Hronská Dúbrava, Jalná, Šášovské Podhradie, Žiar nad Hronom, Hliník nad Hronom a Revištské Podzámčie. Všetko závisí od situácie na Hrone a od rýchlosti akou splav prebieha. Ukončiť splav sa dá zhruba každých päť až desať kilometrov.

 
 
06
 
KDE MÔŽEME PRENOCOVAŤ A KDE SA MÔŽEME NAJESŤ

Táborísk a kempov na rieke Hron je viac ako dosť, treba sa pozrieť na internete. Najesť sa dá v každom kempe. Hron preteká cez množstvo dedín a mestečiek, kde sa určite nájde aj obchod s potravinami alebo nejaká reštaurácia.

 
 
07
 
AKO SPRÁVNE REZERVOVAŤ SPLAV

Splavy je potrebné rezervovať aspoň hodinu dopredu, takisto splavy s väčším počtom účastníkov (nad 30 osôb).

 
 
TOP